Уретрит

17.02.2020

УРЕТРИТ (urethritis) – запалення слизової оболонки сечівника. Причини розвитку:

Інфекційні:

  1. гонорейні;
  2. тріхомонадні;
  3. бактеріальні;
  4. вірусні;
  5. мікоплазменні;
  6. уреаплазменні;
  7. хламідійні;
  8. гарднереллезні;
  9. микотичні (кандидозні);
  10. змішані.

Не інфекційні:

  1. травматичні (катетеризація);
  2. алергічні;
  3. викликані наявністю захворювань уретри;
  4. обмінні;
  5. застійні (конгестівних).

Уретрит дуже поширене урологічне захворювання, на яке хворіють однаково часто як чоловіки, так і жінки.

Зараження уретритом відбувається в основному при статевих контактах з хворою людиною. Досить довго уретрит може протікати малосимптомно або безсимптомно, при цьому хворий продовжує заражати своїх статевих партнерів. При інфекційному уретриті інкубаційний період і характер його перебігу багато в чому залежить від того, якими інфекціями він викликаний. При гонорейному уретриті інкубаційний період становить до 7 днів (в окремих випадках досягає декількох тижнів), при інших збудників уретриту інкубаційний період може збільшуватися до 2 – 3 місяців.

Симптомами уретриту є в першу чергу печіння, біль і різь при сечовипусканні, різні порушення при сечовипусканні і виділення з уретри. Досить рясні виділення з уретри, як правило, відбуваються вранці і мають сірувато-жовтий відтінок при гонорейному уретриті, світлими і білими при трихомонадном уретриті, гнійними при бактеріальному уретриті. У чоловіків часто спостерігається роздратування, почервоніння і злипання губок сечівника (уретри). Неприємні відчуття, як ми вже говорили вище, на перших етапах захворювання можуть бути незначними, але при цьому запальні процеси в уретрі протікають досить активно і можуть мати висхідний характер – запалення може перейти на інші статеві органи чоловіків і жінок. Тому, навіть за мінімальних симптомах, слід звернути увагу дискомфорт при сечовипусканні і проконсультуватися з лікарем.
Запущений уретрит супроводжується болем в промежині, в лобкової області, підвищенням температури, слабкістю і значним погіршенням загального стану. При під час непоміченим уретриті або неправильному лікуванні запальний процес переходить на сусідні органи (у жінок на яєчники, маткові труби, матку; у чоловіків на передміхурову залозу, яєчка і т.д.), може статися стриктура уретри – звуження або повна спайка просвіту сечовипускального каналу. Виявляється воно посиленням болю при сечовипусканні і “слабкою” струменем сечі.

Діагностика уретриту проводиться при першому зверненні пацієнта, безболісно і швидко (береться аналіз виділень), при цьому уточнюється причина уретриту, стадія захворювання. Необхідною умовою призначення ефективного лікування є визначення чутливості збудників інфекцій – «винуватців» до різних антибіотиків.
Лікування уретриту в медичному центрі «Панацея ХХІ століття» проводиться в залежності від:

  1. виявленого збудника;
  2. стадії захворювання;
  3. тяжкості перебігу;
  4. індивідуальної переносимості хворого різних препаратів;
  5. загального стану організму.

Тільки комплексне лікування із подальшим контролем вилікування дає бажаний результат. Методики, що використовуються в нашій клініці, дозволяють досягти повного одужання більшості пацієнтів.
При самолікуванні або помилки при постановці діагнозу, гострий уретрит стає хронічним, виявляється тими ж симптомами, і може протікати місяцями з безліччю ускладнень. Хронічний уретрит лікується набагато складніше, при цьому термін остаточного одужання значно затягується, застосовуються додаткові кошти і малоприємні процедури – всередину уретри вводяться препарати місцевої дії, антибіотики та ін.
При лікуванні інфекційних уретритів виключаються статеві зносини, вживання алкогольних напоїв, прянощів, гострої їжі.
Обстеження та лікування повинні пройти всі статеві партнери людини, хворого уретритом.