Цистит

18.02.2020

Це запалення сечового міхура, яке може бути викликане різними причинами.

Цистити бувають:

  • інфекційні;
  • неінфекційні.

Неінфекційні цистити можуть бути наслідком подразнення слизової оболонки сечового міхура сечею, що містить хімічні речовини при тривалому прийомі великих доз лікарських засобів, гострої їжі, алкоголю. У більшості випадків, при відсутності лікування, до неінфекційного запального процесу незабаром приєднується інфекція.

Інфекціонниецістіти викликають:

  1. Гриби роду кандиди і ін.;
  2. Вагінальні трихомонади;
  3. Туберкульозні мікобактерії;
  4. Хламідії і мікоплазми;
  5. Бліда трепонема (збудник сифілісу);
  6. Різні віруси.
  7. Бактерії

Інфекції здатні викликати гострі і хронічні форми циститів.

Симптомами циститу є часті і хворобливі сечовипускання малими порціями, при цьому болі носять гострий характер і посилюються до кінця сечовипускання, в сечі можуть бути присутніми кров і слиз.
За перебігом хвороби розрізняють гострий і хронічний цистит.

Гострий цистит виникає швидко, практично зразу після переохолодження або інший провокації. Інтенсивність болю при сечовипусканні зростає і приймає постійний характер. Частота позивів до сечовипускання різко зростає. Якщо пацієнт при цьому затягує звернення до лікаря і намагається вийти з положення самолікуванням, цистит переходить в хронічну стадію, при цьому починають прогресувати інфекційні захворювання, що викликали цистит.

Хронічний цистит проявляється також як і гострий, але симптоми виражені слабше. Хронічний цистит протікає безперервно з постійними рецидивами до загострень, які аналогічні гострого циститу. При хронічному циститі мікроорганізми проникають висхідним шляхом по лімфатичних судинах сечоводу в нирки, викликаючи в них запальний процес.

Діагностика:

У більшості випадків не ускладнена, при цьому можуть бути виявлені інфекційні захворювання сечостатевої сфери (ЗПСШ), які є основною причиною циститу.

При запущених стадіях циститу і обтяжливих обставинах досить часто при проведенні діагностики циститу виявляються супутні захворювання нирок і сечовивідних шляхів, при цьому необхідно проведення додаткових обстежень.

Лікування циститу залежить від стадії захворювання, його причини, характеру течії. Лікування інфекційного циститу направлено на усунення основної причини. Призначаються лікарські препарати в залежності від виявленого збудника, фізіотерапія, імуномодулятори та ін. Хронічні і запущені форми циститу лікуються значно важче. Грамотно і якісно підібрана комплексна методика лікування, в більшості випадків дозволяє повністю позбутися від циститу протягом 2-3 тижнів.

У медичному центрі «Панацея ХХІ століття» лікування циститу проводиться згідно виявленої етіологічної причини – виявленому збудника, стадії захворювання та стану пацієнта.