Мазок, або бактериоскопія (мазок на флору)

19.02.2020

Мазок, або бактериоскопия (мазок на флору) – це дослідження мазка з піхви і шийки матки під мікроскопом.

Розшифровка даних:

1. Ступінь чистоти мазка. Норми мають на увазі наявність наступних показників. Плоский епітелій – шар клітин, що вистилають піхву і шийку матки, – повинен бути присутнім. Якщо ж мазок не містить епітелію, то у гінеколога є підстави припустити недолік естрогенів, надлишок чоловічих статевих гормонів. Відсутність його в мазку може також свідчити про атрофії епітелію слизової піхви.

2. Лейкоцити – до 15 одиниць в полі зору. Їх невелика кількість цілком прийнятна, оскільки вони виконують захисну функцію – перешкоджають проникненню інфекції в статеві органи жінки. Підвищення показника може спостерігатися при запаленні піхви (кольпіт, вагініт). Чим більше лейкоцитів у мазку, тим гостріше протікає захворювання. Підвищена кількість лейкоцитів говорить про наявність будь-якої статевої інфекції

Якщо мазок показує наявність інфекції (підвищено кількість лейкоцитів), але не виявляє збудника, показані бактеріологічний посів, а також, дослідження на збудників захворювань, які передаються статевим шляхом. Посів проводять з метою виявлення збудника інфекції та його чутливості до антибіотиків. Виділення з піхви і каналу шийки матки беруть паличкою зі стерильним ватним тампоном, поміщають в стерильну пробірку, і матеріал направляють в лабораторію. Для дослідження на статеві інфекції аналізи найкраще брати в останній день менструації або після спеціальної підготовки (провокації).