Ультрозвукова діагностика (УЗД)

Що таке УЗД?

За допомогою ультразвукових хвиль досліджують стан тканин і органів. Ультразвук має властивість відбиватися при проходженні через кордони між тканинами. Зміни фіксуються на датчику і формуються в зображення.

Сьогодні УЗД до Харкова і в інших містах став найбільш популярним методом діагностики. Це обумовлено, перш за все, повною безпекою для пацієнта. У нашому центрі УЗД, як і в інших медичних центрах, вам пояснять, що використовується в апараті ультразвук не завдає ніяких пошкоджень.

Як відбувається ультразвукове дослідження?

У нашому медичному центрі найчастіше проводиться ультразвук всіх органів черевної порожнини. Якщо ж має бути цілеспрямований пошук – лікарі медичного центру «Евромедпрестиж», проводять прицільне дослідження певної системи або органу. Воно починається з того, що пацієнт лягає на кушетку, а на шкіру його живота фахівець завдає прозорий гель, після цього за допомогою датчика здійснюється огляд. Гель необхідний для забезпечення тісної контакта – якщо між поверхнею шкіри і датчиком залишається повітря, це значно погіршує якість зображення на екрані.
Якщо потрібно ультразвукове дослідження сечового міхура в центрі УЗД, його спочатку необхідно наповнити. З цією метою співробітники центру УЗД радять пацієнтові випити якийсь рідини (воду, сік, чай) і не ходити в туалет. Це потрібно для того, щоб стінки сечового міхура розправилися, і можна було проводити якісний огляд.
З метою діагностики захворювань прямої кишки у чоловіків в нашому центрі проводять трансректальне ультразвукове дослідження, при якому датчик вводять в пряму кишку пацієнта.

В яких випадках проводиться УЗД?

За допомогою ультразвукового дослідження можна виявити безліч захворювань. Його дані дозволяють отримати фахівця додаткові підтвердження наявності хвороби, а також побачити ступінь ураження органів при деяких недугах.
УЗД при вагітності. У нас можна діагностувати вагітність на ранній стадії, вивчити анатомію плода, його стан, провести пренатальну діагностику, фолікулометрія, здійснити допплерометрию судин матково-плацентарно-плодового комплексу, діагностувати захворювання матки і яєчників, досліджувати органи малого тазу.

УЗД нирок. За допомогою ультразвукового дослідження можливе виявлення кісти нирки, що представляє собою рідинне утворення. Також визначаються пухлини нирок, гідронефроз, камені, що виникають при сечокам’яній хворобі. Можна виявити конкременти в сечоводах або в просвіті чашечно-мискової системи. Використання доплерографії дозволяє вивчити стан ниркових судин.

УЗД при захворюваннях сечових шляхів. Виконавши ультразвукове дослідження, можна виявити камені в сечовому міхурі або в просвіті сечоводів. Є можливість виявити опущення сечоводу в сечовий міхур, пухлина сечового міхура.
УЗД при захворюваннях яєчок і мошонки. За допомогою доплерографії при варикоцеле можна зробити висновки про кровотоці, а отже, діагностувати розширення вен сім’яного канатика. Використовуючи це ж дослідження, можна встановити ступінь кровообігу при перекруткі яєчка. Незамінний метод УЗД, коли потрібно діагностувати пухлину яєчка. Лікарі центру УЗД, провівши дослідження, можуть встановити факт наявності кровообігу при травмах мошонки.

УЗД при захворюваннях передміхурової залози. Щоб діагностувати захворювання передміхурової залози, необхідно пройти трансректальное ультразвукове дослідження. Незамінне воно і для діагностики раку передміхурової залози. УЗД дозволяє виявити вогнище ураження, виміряти розмір простати, а значить, отримати найважливішу інформацію для раннього виявлення раку. Ще одна з можливостей дослідження, яку використовують лікарі – виявлення доброякісної гіперплазії передміхурової залози (аденоми).

УЗД при еректильної дисфункції. За допомогою даного ультразвукового дослідження можна виявити порушення кровотоку, ступінь кровопостачання пеніса. Якщо в наявності порушення кровотоку – це значить, що сталася закупорка, звуження артерії атеросклеротичної бляшкою.