Лікування рубців

17.02.2020

У медичному центрі «Панацея ХХІ століття» застосовується комплексний підхід до вирішення проблеми рубців. Застосовуються різні методи:

  1. кріолікування,
  2. ін’єкції кеналога або дипроспана,
  3. мікроструми, мезотерапія,
  4. хірургічне висічення,
  5. лазеротерапія.

Кожна з цих методик має низку позитивних і негативних сторін. Який вибрати метод лікування залежить від розміру рубця, розташування рубця, характер травми, стадії формування рубцевої тканини, стану шкіри.

З метою руйнування рубцевої тканини, ми використовуємо спеціальну апаратуру для низькотемпературного впливу (рідкий азот).

Проведення лікування можливо, як при свіжих рубцях, так і існуючих дуже давно. При звичайному висічення келоїду частота рецидивів дуже висока і становить до 70-90%. При використанні комплексної методики із застосуванням низькотемпературного впливу ймовірність ускладнень значно знижується. При використанні цього методу відбувається безпосереднє руйнування тканин рубця без поразки здорових тканин.

Можливо також лікування таких патологій, як гемангіома, «винні плями», бородавки.

Больові відчуття мінімальні, втручання легко переноситься навіть дітьми.

Можливе проведення процедур під наркозом.

Пацієнт бажаючий позбутися від грубого рубця повинен бути готовий до досить тривалого лікування. Іноді повний курс займає від 6 до 12 місяців. Як правило, пацієнти приходять з бажанням посікти рубець і забути про цю проблему. Але не всі рубці можна сікти скальпелем. У 90% на місці видалення келоїдних рубців знову сформується келоїдних рубець, причому за розміром він буде в 2 рази більше попереднього.

Схильність шкіри до утворення келоїдних рубців неможливо прогнозувати заздалегідь. З келоїдними рубцями дуже часто плутають гипертрофичні. Келоїд відрізняється тим, що він має тенденцію до постійного зростання сполучної тканини і, як правило, виростає в розмірах більших ніж сам розріз на шкірі.