Спектрально-динамічна діагностика

Метод апаратної пульсової діагностики – це метод оцінки працездатності як окремих систем організму, так і організму в цілому. Він заснований на високоінформативному методі ручної пульсової діагностики Стародавнього Сходу. Метод полягає в фіксації коливань судинної стінки на шести точках в області зап’ястя. Ці точки відповідають основним функціональним системам організму людини.

За характеристиками пульсових хвиль, знятих в різних точках визначають функціональний стан основних систем організму: (дихальної, травної, сечостатевої та т.д.). Співставляючи характеристики пульсів різних систем організму, судять про особливості взаємодії органів і систем між собою, сумарних параметрах роботи організму в цілому, аналізують основні показники здоров’я людини.

Важлива особливість методу в тому, що він дає можливість визначити стан функціональної активності всіх органів і систем, а також оцінити ресурси кожної функціональної системи організму.

Крім того, метод дає можливість визначити рівень здоров’я людини, його функціональні резерви, а також судити про фізіологічний, емоційному і психологічному балансі.

Метод апаратної пульсової діагностики захищений шістьма патентами України і вперше було використано в широкій практиці в програмах допомоги постраждалим на Чорнобильській АЕС. Апаратна пульсова діагностика використовується в клінічній практиці, для дослідження здоров’я здорових (в тому числі спортсменів), в роботі психологів.